El ile yapılan bir baskı türü olan emprime baskı tekniği tahta kalıp ile yapılan bu baskı çeşidi için serigrafi boyası kullanılır. Pamuk, saten, alpaka, polyester, raşel gibi kumaş türlerine uygulanabilir. Bez çanta üretirken de bu maddeler, sık sık kullanılır.

undefined

Empirme Baskı Bez Çanta Üzerine Nasıl Yapılır?

İlk ortaya çıkan baskı çeşitlerinden biri olan Empirme baskı kalıp ve ipek ile yapılır. Öncelikle baskı alanı için baskı alanı boyutları kadar bir kalıp hazırlanır ve daha sonra bu kalıba kalıp üzerinde gergin duracak şekilde ipek döşenir. Emprime baskı için artık kalıp hazırdır. Bu aşamadan sonra basılacak olan logo veya desenin folyosu çıkartılır ve kalıba yerleştirilir. Bu aşamadan sonra emprime boyası kalıbın üzerine dökülerek rakle ile bez çanta üzerine baskı aşamasına geçilir. Emprime baskılarda resim baskısı yapılamaz. Renk geçişleri yani degrade yapılamaz. Bu baskı türünde yani emprime baskıda sadece standart renkler kullanılarak baskı yapılır. Siz de emprime baskılı promosyon bez çanta siparişi vermek isterseniz bize 0212 643 21 00 numaralı telefondan veya destek@istecanta.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

undefined

Empirme Baskı Avantajları

Basılmış tekstil mamullerinin üretiminde çok sayıda teknik ve özellikle moda kaynaklı gelişmelerden etkilenmektedir. Promosyon bez çanta üretiminde de kullanılan bu baskı çeşidi çok günceldir. Moda kaynaklı gelişmeler çoğu kez üretimde kısa dönemli değişmeleri zorunlu kılmaktadır. Renklerle yapılan baskıların son zamanlarda artış göstermesinde pigment renklerin sağladığı avantajlar etkili olmuştur. Bu avantajlardan bazıları;
• Uygulanan baskı yöntemleri oldukça basit ve pratiktir.
• Uygulaması kolay ve üretim hızı yüksektir.
• Lif ile renk arasındaki afinite oranları bir rol oynamadığından lif karışımları için aynı yöntem kullanılabilir.
• Baskıdan sonra yıkama işlemine gerek kalmaz bu da maliyeti düşürür.
• Baskıdan önce ve sonra renk değişimi olmaz, baskı yapıldığı anda ürünün son renklerini görebilmeyi mümkün kılar. Bu da hata yapılmışsa bunu hızlı farkedilesini sağlar.
• Pigmentler kumaş üzerindeki düzgünsüzlüklerini örterler.
• Baskılar keskin kontürler gösterirler ve renk imkanları sınırsızdır.
• Hiç yıkama gerektirmediklerinden çok hassas materyalleri basmakta mümkündür.
• Baskı maliyetleri düşüktür.

Emprime baskılı promosyon bez çanta siparişi vermek için bize 0212 643 21 00 numaralı telefondan veya destek@istecanta.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.