Promosyon amaçlı bez çantalar günümüzde birçok alanda reklam ve tanıtım amaçlı tercih edilen ürünler olarak hayatımızda yerlerini almışlardır. Bez çanta daha sonrada kullanılabilmek adına hem kullanımı kolay, yıpranmaya karşı daha dayanıklı ve plastik alaşımlılara göre daha sağlıklı bir ürün olması sebebi ile iş yerleri ve kurumlar tarafından tercih edilen düşük maliyetli promosyon ürünüdür.


Günümüzde, promosyon amaçlı bez çanta imalatı yapan birçok firma bulunmaktadır. Şirketinize, promosyon uygulaması için reklam ve tanıtım amaçlı kullanmak üzere bez çanta üretimi yaptırmak istiyorsanız ilgili firmalara internet web siteleri üzerinden ulaşarak ürün modelleri ve fiyat bilgisi öğrenebilir hatta bazı firmaların web siteleri üzerinden siparişlerinizi hemen verebilirsiniz.

 

Üretici firmalar, sipariş adediniz yüksek olsa dahi, imalat sürecini seri olarak tamamladıktan sonra bez çantalarınızı kullanıma hazır şekli ile en kısa süre içerisinde sizlere teslim edeceklerdir. Promosyon da kullanılacak çanta için istenen baskı-bez kalitesi, logo, ebat gibi bilgiler siparişiniz esnasında üretici firmanın sizden isteyeceği doküman ve bilgiler olacaktır.

Promosyon bez çanta için üretimi; ham bez üzerine ilgili kurumun istediği baskı kalıpları basılarak başlar ve kalıba uygun bir çanta formunu almasıyla devam eder. Sap ve biye kısımları da çanta üzerine dikilerek istenilen son şekli verildikten sonra kullanıma hazır hale gelerek üretim sonlandırılmış olur.

Otomasyon sistemi kullanan firmalar ise ilgili imalat sürecini farklı versiyon ile çok daha kısa sürede tamamlayabilmektedirler. Promosyon bez çantaların imalat maliyeti diğer promosyon ürünlerine nazaran daha düşük bir maliyette olduğu için birim fiyatı birçok promosyon ürüne oranla daha uygundur ve şirketler tarafından tercih edilme sebebidir.

Promosyon amaçlı bez çanta üreten firmalar üretim maliyetlerini yüksek adetli siparişlerde düşürebildikleri için müşterilerine verdikleri birim fiyatlarında da bu oranda bir düşüş olabilmektedir.

Her ne kadar çeşitli otomasyonlar kullanılsa dahi ülkemizde promosyon bez çanta üretimi genellikle otomasyon sistemlerde değil daha çok insan gücünün ve emeğinin yoğun olduğu küçük atölyelerde üretim yapan firmaların elindedir. Bu durum bez çanta üretim maliyetini yükseltebilmektedir.