Çevremiz Gittikçe Kötüleşiyor


Doğa büyük bir yıkımla karşı karşıyadır ve bununla savaşmaktadır. Artan ihtiyaçlar, hızlı kentleşme ve bununla beraber gelen sanayileşme, sentetik ürünlerin her alanda kullanılmasına neden olmuştur. Çünkü sentetik ürünler daha dayanıklı ve düşük maliyetlidir. Ancak bütün bu tüketim çılgınlığı bir şeyi gözden kaçırmamıza neden olmuştur. Bütün bu süreç içersinde yaşadığımız çevre çok kötü etkilenmiştir. Atmosferde ciddi hasarlar oluşmuş, bazı bitki ve hayvan türleri yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Bunun için bez çanta kullanarak bir nebze de olsa dünyamıza katkı sağlayabiliriz.

undefined

Plastik Poşetlerle Doğaya Zarar Veriyoruz


Birçoğumuz doğal hayatın gerisinde bir yaşam sürüyoruz. Marketler, pazarlar, alışveriş merkezleri ihtiyacımızı karşılamak üzere oluşturmuş olduğumuz yerler. Bu yerlerde vakit geçirirken en çok tükettiğimiz şeylerden biri plastik poşetlerdir. Aldığımız her ürünü ayrı poşetlere koymak isteriz ancak bunu yaparken aslında her poşetle doğaya bir kere daha zarar verdiğimizi düşünmeyiz.

Eski zamanlarda pazarlarda kese kağıdı ya da file torbalar kullanılırdı ancak zamanla bu alışkanlık unutuldu. Zamanla bazı şirketler fazla plastik tüketiminden kaçınmak üzere poşetlerin kalınlıklarını azalttılarsa da dayanıklılığı olumsuz etkilediği için aslında yine fazla poşet kullanıldı. Ya da marketlerde poşetler para ile satılmaya başlandı. Bez çanta seçenekleri bu sorunun çözümünde etkili bir araç.

undefined

Bez Çantalar İle Doğayı Koruyun


Tüm bunların yerini alabilecek bir çözüm var. Poşet yerine bez çanta kullanmak. Siz de bez çantalar kullanarak doğanın kendini yenilemesine en azından bireysel olarak katkıda bulunabilirsiniz. Plastiklerin doğada yok olma sürelerinin ne kadar uzun olduğunu neredeyse hepimiz biliyoruz. Birkaç tane bez çanta kullanarak belki de yüzlerce plastik torba kullanmanın önüne geçebilirisiniz. Bez çantalar hem sağlamlık hem de sağlık açısından da bizim için önemlidir. Siz de bez çanta kullanımına geçerek doğaya yardım etmeye bugünden başlayabilirsiniz.

undefined